Tallimestaruudet ja pikkujoulut 2018


Tervetuloa tallimestaruuksiin ja pikkujouluihin

Lauantaina 24.11.2018 


Kilpailemme aamulla kouluratsastuksessa ja iltapäivällä esteratsastuksessa seuraavasti

Luokka 1     Koulumestaruus

  • Valittavana seuraavat lyhyen radan ohjelmat:

    • HeC Tutustumisluokan kouluohjelma 2016 (rata B)

    • HeB:0 2009

    • HeA:0 2009

    • VaB:6 2009

Luokka 2     Estemestaruus, taitoarvostelu

  • Valittavina korkeudet ristikko, 60, 70, 80, 90, 100 ja 110

 

  • Kilpailu on avoin Gumbölessä asuville hevosille sekä GR:n jäsenille

  • Ratsukot jotka osallistuvat molempiin luokkiin kilpailevat myös yhdistetystä mestaruudesta

  • Koulutuomarina Iia Wennerstrand

  • Esteiden taitotuomarina Sanna Ylänne

  • Yksi rata per ratsukko per luokka

  • Verryttelyt ryhmissä radalla tai kouluverryttely mahdollisuuksien mukaan kentällä

  • Ilmoittautumiset su 18.11. mennessä alla olevalla lomakkeella

  • Lähtömaksut 10e/rata GR:n jäseniltä, 20e/rata muilta
    Ulkopuoliset hevoset maksavat lisäksi maneesimaksun GRK:n ohjeiden mukaan

  • Maksut maksetaan ilmoittautumisajan sisällä GR:n tilille FI73 2199 1800 1994 03, viestiksi tapahtuman ja osallistujan nimi

  • Aikataulu varmistuu ilmoittautumisajan päätyttyä

  • Palkinnot jaetaan ja tulokset julkaistaan illan pikkujouluissa

Tallimestaruuksien tulokset


Koulun tulokset:

1. Essi Raunamaa - Rosvo 63,5% (209,5p.)

2. Kirsi Inkala - Tossu 62,9% (151p.) 
3. Aurora Isohanni - Nepal 62,3% (149,5p.) 
4. Hanna Alalauri - Rula 62,1% (205p.) 
5. Suvi Takko - Dylan 61,4% (153,5p.) 
6. Emelie Åström - Spotti 59,2% (142p.) 
7. Anniina Paalanen - Päde 58,6% (105,5p.) 
8. Jenna Inkala - Jessy 57,7% (138,5p.) 
9. Hanna Santala - Him 56,9% (136,5p.) 
10. Charlotta Wancke - Eppu 52,3% (125,5p.) 
11. Joanna Jokinen - Putte 49,7% (164p.)

Esteiden tulokset:

1. Suvi Takko - Dylan. 83,8% (33,5p.) 
2. Aurora Isohanni - Nepal 81,3% (32,5p.)

3. Joanna Jokinen - Putte 80% (32p.) 
4. Anniina Paalanen - Päde 76,5% (30,6p.) 
5. Paula Korppi - Hilma 70,3% (28,1p.) 
6. Kirsi Inkala - Tossu. 69,8% (27,9p.)
7. Jenna Inkala - Jessy 64,3% (25,7p.)
Ella Hanhilahti - Rosvo Hyl.

Aurora Isohanni ja Nepal palkittiin esteiden voittajana, sillä Suvi Takko ja Dylan voittivat yhteiskilpailun.

Yhteiskilpailu (vain niiden, jotka molemmissa lajeissa):

1. Suvi Takko - Dylan 145,2%

2. Aurora Isohanni - Nepal 143,6%
3. Anniina Paalanen - Päde 135,1%
4. Kirsi Inkala - Tossu 132,7%
5. Joanna Jokinen - Putte 129,7%
6. Jenna Inkala - Jessy 122%

Muita palkittuja:
Paras seniori: Anniina Paalanen 
Paras juniori: Jenna Inkala 
Ruuhkavuosiratsastajan paras äiti palkinto: Kirsi Inkala


Pikkujoulut Bembölen Kahvituvalla

Pikkujouluissa nautimme Kaffestugan herkullisesta jouluruoasta, muistelemme mennyttä vuotta, palkitsemme tallimestaruuksissa ansioituneet, kiitämme seuran aktiivisia jäseniä ja kokoustamme seuran sääntömääräisen syyskokouksen. Syyskokouksen esityslistan löydät täältä: Syyskokous 24.11.2018

Ilmoittaudu alla olevalla lomakkeella, valitse illalliskorttisi. Maksu GR: tilille FI73 2199 1800 1994 03 su 18.11. mennessä. Illalliskortteja on eri hintaisia, valitse tarkkaan! GR:n tarjoaa pikkujouluillan illalliskortin GRK:n tallityöntekijöille kiitoksena hevosten hyvästä hoidosta.